0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yerini almakta olan Amerika için gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunulmaktadır. Amerika’ya gitmek isteyen bütün vatandaşlar için resmi vize başvuru sürecine tabii olunulması gerekmekte ve işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak tesliminin sağlanıyor olması süreç açısından gerekli bilgiler arasında yer almaktadır.

Amerika Vizesi almak için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi işlem sürecine dahil edilmeden bir ay öncesi bir tarihte gerekli belgelerin ve pasaportun hazırlığının sağlanıyor olması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvuru sürecinde Amerika Vizesi almak için hazırlık sürecinde resmi işlem sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin hızlı bir şekilde hazırlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı yapan kurum aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve resmi işlem sürecine dahil ediliyor olması işlem sürecinde herhangi bir sorun yaşanmaması adına büyük bir önem taşımaktadır. Gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlık sürecine tabii edilmesinin ardından vize danışmanlığı refakati ile resmi işlem sürecinin gerçekleştirilmesi için alınan randevu ile birlikte direkt olarak Amerika Konsolosluğuna gidilerek işlem gerçekleştirimi sağlanmaktadır.

Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde Amerika Konsolosluğu tarafından alınan randevu için randevu saatinde Konsolosluk binasında bulunulması işlem süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde tesliminin sağlanmasının ardından resmi işlem sürecinde randevu sırasında gerekli incelenmelerin Konsolosluk yetkilileri tarafından gerçekleştirilmesine ek olarak verilmesi gerekli bir işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunulmaktadır. Parmak izi uygulaması ile birlikte 5 yıl süreyle Amerika’ya gerçekleştirilecek olan ziyaretlerde herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunmadan direkt olarak gidiş sağlanılabilmektedir. Bu koşulların sağlanmasında işlemlerin vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştiriliyor olması sürecin işleyişine olumlu bir etki sağlamaktadır.

Amerika Konsolosluğu tarafından gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme sürecine tabii olması ve vize başvuru onayının verilmesi için gerekli işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. Vize başvurularında resmi işlem sonuçlarının öğrenilmesi ve vize alımı hakkında detaylı bilgi edinmek için işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yoluyla iletişim sağlanılarak süreç hakkında bilgilendirme verilmektedir. Amerika’ya gidecek olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan bir diğeri işlem sürecine dahil edilen pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon bulunmaması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunuyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır.

 

Amerika vizesi gerekli evraklar 2017 yıllı için güncel tutulmuştur. İş verenler, Çalışanlar, Ev hanımları, Öğrenciler, Emekliler, Ticari, Turistlik gerekli evrakları aşağıda listelenmiştir.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ ve RANDEVU İÇİN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Başlıca Gerekli Evraklar

  1. Bütün göçmen olmayan vize başvuru sahipleri (yaşları ne olursa olsun) DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdürler. DS-160 Formu elektronik ortamda doldurulmalıdır. Başvuru sahipleri vize görüşmesi için geldiklerinde, barkodlu onay sayfasını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir. DS-160 formunu doldurmak için tıklayınız: http://ceac.state.gov/genniv. 
  2. Başvuru sahibinin ABD’de kalmak istediği süreyi de kapsayacak şekilde, bazı ülkelerle yapılan özel antlaşmalardan kaynaklanan istisnalar haricinde, en az 6 ay süreli, ABD ziyareti için geçerli bir pasaport.
  3. Daha önce yabancı ülkelere yapılan seyahatleri gösteren ve/veya önceki ABD vizelerinin olduğu eski pasaportlar.
  4. Son 6 ay içerisinde çekilmiş bir adet 5 x 5 cm (ya da 2” x 2”) renkli fotoğraf.
  5. İsteyen başvuru sahipleri seyahat amaçlarını, mesleklerini, ülkeleriyle olan ekonomik ve ailevi bağlarını kanıtlayan öğrenci belgesi, iş yeri yazısı, banka hesap dökümü vb. gibi destekleyici belgeleri de yanlarında getirebilir.
  6. Öğrenci ve yeni mezun durumdaki kişilerin başvurdukları vize türü ne olursa olsun en güncel transkriptlerini (not dökümü) getirmeleri tavsiye edilir.

Amerika vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır bu sebeple aşağıda yer alan form örnek başvuru formudur içinde yer alan soruları görmeniz açısından yer almaktadır.
Kişisel Bilgiler
Kişisel Bilgiler 2. Kişi
Kişisel Bilgiler 3. Kişi
Kişisel Bilgiler 4. Kişi
NOT :Tüm Dünya ülkelerine vize alabilen yetkili öncü kuruluştur. Yukarıda ki Randevu Formu ile talep oluşturulabilir ve randevu alınabilir. İş saatleri içerisinde gün ve tarih için geri dönüş yapılacaktır.

Buradaki bütün belgeler VFS Global’in sayfasından alınan gerçek ve resmi belgelerdir.