0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Eğer Avusturya seyahati için Avusturya vizesi almayı düşünüyorsanız, bu makalemizi okuyarak gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. Öncelikle söylemeliyiz ki yapacağınız seyahatin süresine, sahip olduğunuz pasaporta ve yapacağınız seyahatin amacına göre, Avusturya vize alıp almamanız gerektiği, almanız gerekiyorsa hangi Avusturya  vize başvurusu gerektiği değişiklik gösterir.

Avusturya Vize Başvurusu için  Pasaport konusu ile başlayalım. Eğer bordo pasaport sahibiyseniz, 90 güne kadar olan Avusturya seyahatiniz için Avusturya Konsolosluğu‘ nun vize başvurusu için yetkilendirdiği tek kurum olan VFS Global ‘e başvuru yapmanız gereklidir.. Eğer yeşil,gri ya da diplomatik pasaportlardan olan kırmızı ve siyah pasaport sahibiyseniz, her 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan seyahatleriniz için vizesiz olarak Avusturya‘yı ziyaret edebilirsiniz. Fakat bu pasaportlardan herhangi birisine sahip olup, ziyaretiniz 90 günü geçecek ise, uzun süreli amaçlarla Avusturya’ya gidiyorsanız, başvurunuzu bizzat Avusturya Büyükelçiliği‘ne ya da Alman Konsolosluğu’na yapmanız gerekiyor.
Avusturya yapacağınız seyahat için alacağınız Avusturya vizesi çeşitleri, yaptığınız seyahatin amacına ve süresine göre değişiklik gösteriyor. Alman Konsolosluğu’nun sitesinde bildirilen bilgiye göre, C Tipi Kısa Süreli Avusturya Vizesi Avusturya’ya yapacağınız resmi, turistik, ticari, gelir getiren faaliyetler, eğitim, tedavi, ziyaret, gönüllü faaliyet, araştırma amaçlı, konferansa katılmak amaçlı, Spor veya kültürel etkinliğe katılmak amaçlı seyahatlerinizi kapsamaktadır. B Tipi Almanya Ulusal Vizesi ise Avusturya’da kesintisiz 90 günden fazla bulunmak isteyen kişilere verilen vizedir. Bu vizeyi yukarıda bahsettiğimiz gibi bizzat Alman Konsolosluğu’na veya Avusturya Büyükelçiliği‘ne başvurarak yapmanız gerekmektedir. Ama eğer amacınız Avusturya‘yı gezmek değil de Avusturya‘yı başka bir ülkeye yapacağınız ziyaret için köprü olarak kullanmaksa, o zaman A Tipi Avusturya Transit Vizesi almanız gerekmektedir. Fakat bu vize ile Transit kısımdan dışarıya çıkamazsınız. Bu vizeyi yine VFS Global ‘e bizzat başvurarak, 0 850 532 3327 nolu telefonu arayarak yada online olarak yapabilirsiniz.

Online randevu için tıklayınız…

Ayrıca Avusturya vizesi alacağınız sırada gerekli bazı evraklar vardır. Her ne için Avusturya vize başvurusu  alıyor olursanız olun, öncelikle Avusturya vize başvuru formu doldurup ve ibraz etmelisiniz. Bu başvuru formu Almanca ve Türkçe olmak üzere, eksiksiz olarak, büyük harflerle doldurulur ve ibraz edilir. Sizden burada seyahat amacınızı, seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınızı, Türkiye’ye geri döneceğinizi gösteren belgeler talep edilir.
Başvuru esnasında biyometri işlemine tabi tutulacaksınız. 12 yaşın altındaki kimseler ve Tıbbi raporla kanıtlı olarak biyometri işlemine giremeyeceği belirtilen kişiler bu işlemden muaf tutulurlar. Burada vize harcı için sizden 60 euro ödemeniz talep edilir. ve Ayrıca Avusturya Vizesi İçin mutlaka VFS Global ‘den randevu almanız gerekmektedir. Randevu için 0 850 532 3327 nolu telefonu arayabilirsiniz. 12 yaşın altındakiler bundan muaftır. Bu sadece vize harcı için ödenecek bir ücrettir. Buna ek olarak, biyometri işlemi için, hizmet bedelleri için ve Kargo masrafları için sizden ek ücret alınabilir.

Eğer resmi bir tatile denk gelmezse işleminiz 10 gün içinde sonuçlanır ve vizeniz çıkar. Seyahat etmek istediğiniz tarihten en az 30 gün önce başvuru yapmanız gerektiğini unutmayın.

 

Avusturya vizesi gerekli evraklar 2016 yıllı için güncel tutulmuştur. İş verenler, Çalışanlar, Ev hanımları, Öğrenciler, Emekliler, Ticari, Turistlik gerekli evrakları aşağıda listelenmiştir.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ ve RANDEVU İÇİN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Avusturya vizesi için öncelik kesinlikle randevu almaktır.Randevu almadan hiç bir işlem başlayamaz. Randevu almak için lütfen 0 850 532 3327 veya

Online randevu için tıklayınız…

Avusturya Schengen vize başvurularını konsolosluk vize ofislerine doğrudan kabul etmemektedir. Avusturya Konsolosluğu vize müracaatlarını yetkilendirilmiş VFS Global aracılığı ile kabul etmektedir. Avusturya vize işlemlerinin tamamen idari kısmından sorumludur ancak vize başvurularının incelenmesi, değerlendirilmesi ve vize kararı Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Başkonsolosluğu’nun inisiyatifindedir.
Avusturya vize başvuru merkezlerinde, seyahat amacına uygun eksiksiz ve doğru evraklarla hazırlanmış başvuru dosyası ile randevu saatinde hazır bulunulması gerekmektedir. Avusturya Konsolosluğu adına vize müracaat sürecinin yürütüldüğü Vize Başvuru Merkezleri bünyesinde başvuru sahiplerinin Biyometrik Veri Toplama İşlemleri de yapılmaktadır.
Avusturya vizesinin çıkma süresi evraklarınızın tamamlanması ve Avusturya Konsolosluğu’nun ek evrak talebinde bulunma durumuna göre değişiklik gösterecektir. Avusturya Konsolosluğu bazı durumlarda vize başvuru evraklarınıza ek evrak isterken bu durum vize çıkış sürenize etki edecektir. Avusturya vizesi, tüm olasılıkların göz önüne alınması ile birlikte 5-10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.
Tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Biometrik bilgi kaydı sistemine geçmiştir. Biometrik Bilgi Kaydı sistemi ile vize başvuru sahipleri parmak izlerini, elektronik imzalarını ve biometrik fotoğraf çekimi gibi vize prosedürlerini tamamlamak zorundadır. Biometrik bilgi verilerini beyan etmiş kimselerin ise Pasaportuna ‘’VİS’’ ibaresi düşülmektedir. Pasaportlarında ‘’VİS’’ ibaresi olan kişiler 5 yıl geçerli olmak suretiyle biometrik bilgi beyanından muaf tutulurlar.

ÖNEMLİ : Avusturya’ye 90 günden az kısa süreli turistik vize , ticari vize , aile ziyaret vizesi , kültürel vize için konsolosluğa başvuru yapılamamaktadır
ÖNEMLİ : Avusturya aile birleşim vizesi , oturum vizesi , öğrenci vizesi(uzun süreli) için konsolosluklara başvuru yapılmalıdır.Konsolosluklarda sadece randevu ile çalışır randevu almak için lütfen 0 850 532 3327
90 günden kısa süreli başvurular için VFS Global‘ e başvuru yapılır. Ancak VFS Global‘ de kesinlikle randevusuz işlem yapılamaz.Randevu almak için lütfen 0 850 532 3327 veya

Online randevu için tıklayınız…
Kişisel Bilgiler
Kişisel Bilgiler 2. Kişi
Kişisel Bilgiler 3. Kişi
Kişisel Bilgiler 4. Kişi
NOT :Tüm Dünya ülkelerine vize alabilen yetkili öncü kuruluştur. Yukarıda ki Randevu Formu ile talep oluşturulabilir ve randevu alınabilir. İş saatleri içerisinde gün ve tarih için geri dönüş yapılacaktır.