0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

Gerekli Belgeler

 

Vize Başvurusu için Gerekli Belgelere İlişkin Bilgiler

 

 Başvuru Formu: Ebeveynlerinin pasaportuna kayıtlı 18 yaşından küçük çocuklar, ebeveyni veya yasal vasisi tarafından imzalanmış, kendilerine ait ayrı bir başvuru formu sunmalıdır. Başvuru formu tam olarak uygun ve okunaklı bir şekilde doldurulmalı, arkasındaki her iki imza kısmı da mutlaka imzalanmalıdır.

 

 Pasaport: Schengen bölgesinden ayrılış tarihinden itibaren en az 90 gün (3 ay) daha geçerli olmalıdır, en az 2 tane boş sayfası olmalıdır ve pasaport son 10 yıl içerisinde verilmiş olmalıdır. Evlilik sonrası soy isim değişikliği olan kişilerin evlilik tarihinden itibaren 3 ay içerisinde yeni soy isimlerine göre düzenlenmiş yeni pasaportlarını alarak başvurmaları gerekmektedir.

 

 Fotoğraf ( 35 x 45mm boyutunda, kafa boyutu 35 mm`den daha buyuk olmayan, son 6 ay içinde, dik cepheden ve beyaz fonda cekilmis olmalıdır.)

 

 Vize ücreti (Ülkelere göre farklılık göstermemktedir).

 

 Seyahat Sağlık Sigortası (seyahat tarihinden bir gün önce başlayıp, dönüş tarihinden bir gün sonra biten 30.000 EUR teminatlı Schengen ülkelerinde geçerli bir Seyahat Sağlık Sigortası olmalıdır)

 

 Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir