0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

İData Şirketi

 

Almanya seyahati için Almanya vize başvurusu yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için Almanya vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir. Almanya’ya seyahat gerçekleştirecek kişilerin pasaportlarında daha öncesine ait çok girişli ve geçerli bir Schengen vizesi bulunması halinde, Almanya’ya girişlerinde gerekli olan Almanya schengen vizesi için başvuruda bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

Hususi(Yeşil) Pasaport, Hizmet(Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport Hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Almanya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadır.

 

Uzun süreli (aile birleşimi, oturum izni, çalışma izni vb. ) amaçlarla Almanya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya vize başvurusunda bulunmakla mükelleftirler.
Almanya Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla Almanya vizesi sahibi oldukları takdirde seyahatlerini Almanya’dan başlatmak şartıyla diğer Schengen ülkelerine de Almanya Schengen vizesi ile seyahat edebilmektedirler. Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler 90 güne kadar olan seyahatleri için Almanya Schengen Vizesi, 90 günden fazla olan seyahatleri için ise Almanya Ulusal Vizesi başvurusu yapmalıdır.

 

Almanya Schengen vize başvuruları için, son 10 yılda alınmış olan, öngörülen seyahat bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği bulunan pasaporta sahip olmalısınız. Yapmanız gereken vize başvurunuz eğer 90 günden daha kısa süreli ise tarafımızdan ücretsiz randevu almanızdır. Sonrasında gerekli evrakların listesi ile size verilen adreste başvurunuzu gerçekleştirmenizdir. Eğer herhangi bir Schengen ülkesine öncesinde parmak izi vermiş iseniz evraklarınızı kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır.
İData Almanya Büyükelçiliği ile anlaşmalı olup vize başvurularını kabule yetkili tek kuruluştur.

 

Pasaport için verilen parmak izi kaydı Türkiye Cumhuriye’ti bünyesinde saklı tutulduğu için ilk defa vize alacak kişilerin İData aracılığı ile Almanya Büyükelçiliği’ne parmak izi vermek zorunluluğu vardır. 12 Yaş altında olan çocuklar parmak izi vermesine gerek kalmadan aile yakınları veya seyahat acenteleri tarafından başvuruları yapılabilmektedir.

 

İlk defa başvuru yapacak yetişkinler (12 yaş üzeri) başvuru sahipleri parmak izi zorunlu olduğu için başvurulara gelmek zorundadırlar. Eğer Eylül 2014 sonrasında herhangi bir Schengen ülkesi için parmak izi vermişler ise başvuru için gerekli belgeleri kargo ile yada elden ulaştırmaları halinde başvuruları tarafımızdan yapılmaktadır. Vize başvuru yapacak kişilerin randevu almadan başvuru yapamazlar. Randevu alımları gerek tarafımızdan gerekse İData, VFS Global tarafından alınmaktadır. VFS Global firmasının sorumlu olduğu ülkeler ile İData firmasının sorumlu olduğu ülkeler farklıdır.

    İData firması sadece Almanya için hizmet vermektedir. Almanya vizesi başvurularını ve randevu alımlarını İData firmasından yada Vize Hattı’ndan gerçekleştirebilirsiniz.

Online randevu için tıklayınız…

 

          ÖNEMLİ  NOT!

 

  Şirketimiz İData firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur.

 

VFS Global için ise Hollanda, Fransa, Kanada, Yunanistan, Belçika, Avusturya, İsviçre, İtalya gibi birden çok ülke başvuruları için size danışmanlık vermektedir.
2012 yılı itibari ile 90 gün ve daha kısa süreli Almanya vizesi için başvurular artık İData firması tarafınca kabul edilmektedir.

 

İData Almanya vize başvurularını kabulle yetkilendirilmiş tek kuruluştur. Vize işlemleri noktasında Almanya konsolosluğu artık kısa süreli başvuruları kabul etmez ve başvuruları İData üzerinden kabul etmektedir. Gerekli evraklarınızı hazırladıktan sonra İData randevu bölümünden randevu almalısınız. Size verilen randevu tarihi ve saatinde İData ofislerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya, İtalya ve tüm Schengen Ülkeleri 25 Eylül 2014 itibari ile zorunlu parmak izi uygulamasına geçmiştir. Parmak izi uygulaması ile tüm başvuru sahiplerinin bilgilerini ortak bir sisteme kaydeden ülkeler başvuru sahiplerine bir kere parmak izi verdikten sonra tekrar parmak izine girmesine gerek kalmadan başvuru yapabilecekler. İData randevu İtalya, Almanya için parmak izi uygulaması ve başvuru süreçleri için görevli kurumdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir