0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Bir İskandinav ülkesi olan ve kuzey Avrupa’da yer alan İsveç, İskandinavya üzerindeki ekonomik ve düzen açısından en gelişmiş ülke toplumu olarak bilinmektedir. Ülke üzerinde okur yazar ve lisan bilgisi oldukça yüksek bir seviyededir. İsveç’e gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gereken bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci dahilinde bilinilmesi gerekli olan işlemler bulunmaktadır. İsveç bir Avrupa Birliği Schengen ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde ülkeye yabancı vatandaşlar kabul edilmektedir. Ülkeye yabancı vatandaşların giriş yapabilmesi için vize başvuru sürecinde istenilmekte olan zorunlu seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir.

İsveç için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmek zorunda ve bütün pasaport türleri için vize başvuru sürecine dahil olunulma zorunluluğu bulunmaktadır. İsveç’e gitmek için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi başvuru süreci öncesinden bir ay önceki bir tarihte hazırlık süreci altında temin edilmesi gerekmekte ve işlem gerçekleştirilmesi için herhangi bir eksik bulunmaması sürecin işleyişi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

İsveç için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde herhangi bir sorun ve problem ile karşılaşılmaması adına işlem sürecinin hazırlık kısmında hizmet vermekte olan vize danışmanlığından alınan randevu ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin temini, aktarımı ve düzenlenme işlemleri sağlanılmaktadır. Vize başvurularında herhangi bir eksik bilgi ve belge bulundurulmaması adına işlemlerin vize danışmanlığı güvencesi ile aktarımının aracı kurum olan VFS Global’e sağlanılıyor olması işlem sürecine olumlu bir şekilde etki ederek sürecin hızlanmasında önemli pay sahibi görev gören bir etmendir. İşlemlerin VFS Global’e aktarımının sağlanılmasının ardından vize başvuru süreci içerisinde gerekli belgelerin ve pasaportun alınan randevu sırasında eksiksiz ve doğru bir şekilde aktarımının sağlanıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. VFS Globalyurt dışı vize başvurularında İsveç Konsolosluğu’nun yönlendirmiş olduğu resmi bir aracı kurum görevi görmekte ve işlem sağlamaktadır.

Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde süreç içerisinde VFS Global tarafından ön incelenmeye tabii olduğu sırada süreç içerisinde alınması gerekli olan bir diğer işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak işlem süreci sürmektedir. Parmak izinin alınması ile 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunmadan seyahat gerçekleştirilebilinmektedir. Bütün işlemlerin VFS Global tarafından incelenme sürecine tabii olmasının ardından vize başvurularının tamamlanması için VFS Global ve İsveç Konsolosluğu tarafından incelenmeye ve vize başvuru onayına tabii olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir sürece tabii olarak onayın sağlanmasının ardından gerekli bilgi akışının sağlanması için işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile vize başvuru onayının sağlanıldığına dair bilgi verilerek süreç tamamlanmaktadır.

Vize başvuru süreci içerisinde dikkat edilmesi gereken bilgiler arasında pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin bulunuyor olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deforme olmaması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır.
Kişisel Bilgiler
Kişisel Bilgiler 2. Kişi
Kişisel Bilgiler 3. Kişi
Kişisel Bilgiler 4. Kişi
NOT :Tüm Dünya ülkelerine vize alabilen yetkili öncü kuruluştur. Yukarıda ki Randevu Formu ile talep oluşturulabilir ve randevu alınabilir. İş saatleri içerisinde gün ve tarih için geri dönüş yapılacaktır.

Buradaki bütün belgeler VFS Global’in sayfasından alınan gerçek ve resmi belgelerdir.

Başvuru Belgeleri

İsveç vizesi gerekli evraklar 2017 yıllı için güncel tutulmuştur. İş verenler, Çalışanlar, Ev hanımları, Öğrenciler, Emekliler, Ticari, Turistlik gerekli evrakları aşağıda listelenmiştir.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ ve RANDEVU İÇİN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Aşağıdaki 4 Madde her başvuru sahibi tarafından hazırlanması zorunlu evrak listesidir.

  1. Doldurulmuş, imzalanmış ve tarih atılmış Schengen Vize başvuru formu
  2. Diğer seyahat belgeleri ve Yeni pasaportlar için; kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfa, resimli ilk sayfa ve son 3 yıl içerisinde alınmış Şengen vizelerinin bulunduğu sayfaların fotokopisi. Eski pasaportlar için; İlk iki sayfa ile son sayfanın fotokopileri ve son 3 yıl içerisinde alınmış Şengen vizelerinin bulunduğu sayfaların fotokopisi. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 3 (üç) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
  3. 2 fotoğraf, 35×45, renkli, son 6 ay içinde çekilmiş. Orjinal biometric fotoğraf olmalı, photoshop ile yapılanlar kabul edilmemektedir.)

Fotoğraf, yüzü tam olarak göstermelidir ve sade, eşit bir şekilde aydınlatılmış ve açık bir fona sahip olmalıdır.

30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigortası (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)

 • Aile bilgileri Başvuru formu İngilizce doldurulacak, imzalı ve tarihli olacak
 • Uçak rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler
 • Otel rezervasyonları veya seyahat planını gösterir belgeler
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örnegi – Anne, baba ve kardesler, var ise es ve çocuklar gözükecek (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Basvuru sahibi çalısan veya işyeri sahibi ise:
  -İsveren mektubu ve/veya izin onayı
  -SGK (sosyal güvenlik) ise giris bildirgesi ve SGK “hizmet dökümü”
  -Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası
  -Vergi levhası
  -İmza sirküleri
 • Basvuru sahibi çiftçi ise: Baglı oldugu ziraat odası tarafından verilmis çiftçi belgesi (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Başvuru sahibi emekli ise: Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı) (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Başvuru sahibi öğrenci ise: Öğrenci Belgesi (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Basvuru sahibi resit degil ise/18 yasın altındaysa ve yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveyninden noter tasdikli muvafakatname (seyahat eden ebeveyn evli değil ise veya ebeveynlik yetkisi sadece kendisinde ise bu koşul geçerli değildir) (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Maaş bordroları (ya da düzenli geliri gösterir belgeler)
 • Banka hesap dökümü (bankadan kaşeli ve imzalı) (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Başvuru sahibi çalışan veya işyeri sahibi ise:
  -İşveren mektubu ve/veya izin onayı (ingilizce)
  -SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK “hizmet dökümü”
  -Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası
  -Vergi levhası
  -İmza sirküleri
 • Başvuru sahibi çiftçi ise:
  -Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
  -Fuara katılacaksa giriş kartı veya katılıma ilişkin resmi belgeler
 • Maaş bordroları
 • Banka hesap dökümü (bankadan kaşeli ve imzalı) veya hesap cüzdanı (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Eğer masraflar şirket tarafından karşılanacaksa herhangi bir banka hesabına gerek yoktur.
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örnegi – Anne, baba ve kardesler, var ise es ve çocuklar gözükecek (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Basvuru sahibi resit degil ise/18 yasın altındaysa ve yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveyninden noter tasdikli muvafakatname(seyahat eden ebeveyn evli degil ise veya ebeveynlik yetkisi sadece kendisindeyse bu kosul geçerli degildir)
 • İsime düzenlenmiş uçak rezervasyonları ya da öngörülen ulasım aracına iliskin diger kanıtlayıcı belgeler:
 • İsveç’den size gönderilmiş veya fakslanmış Davetiye (Inbjudan) İsveççe veya İngilizce dillerinde doldurulmuş, imzalı ve tarih atılmış davetiye EK-E Personbevis – Bu belge, İsveç’teki en yakın vergi dairesinden ya da www.skv.se internet sitesinden edinilebilir ve son 3 ay içinde düzenlenmiş olmalıdır.
 • Sizi davet eden eden kisinin Isveç kimliği veya pasaportunun fotokopisi, yada Türk pasaportu ve oturma izinin fotokopisi.
 • Eğer masrafları karşı taraf karşılayacak ise ; Lönespecifikation ya da Skatteverket Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler:Son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü (bankadan kaşeli ve imzalı) ve,Maaş bordroları (ya da düzenli geliri gösterir belgeler) (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Eger sizi davet eden kisi hasta yada hamile ise, elçiligimiz doktordan bu durumu gösteren belge istemektedir.
 • Başvuru sahibi çalışan ise:
  -İsveren mektubu ve/veya izin onayı (ingilizce)
  -SGK (sosyal güvenlik) ise giris bildirgesi ve SGK “hizmet dökümü”
  -Sirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası
  -Vergi levhası
  -İmza sirküleri
 • Basvuru sahibi sirket sahibi ise:
  -Sirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası
  -Vergi levhası
  -İmza sirküleri
 • Basvuru sahibi çiftçi ise: Baglı oldugu ziraat odası tarafından verilmis çiftçi belgesi (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Basvuru sahibi emekli ise: Emekli maasını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı) (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Basvuru sahibi ögrenci ise: Ögrenci Belgesi (orjinal belgenin gösterilmesi zorunludur)

Buradaki bütün belgeler VFS Global’in sayfasından alınan gerçek ve resmi belgelerdir.