0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Norveç, Kuzey Avrupa’da İskandinavya olarak adlandırılan kıta üzerinde bulunmaktadır. Norveç için gitmek isteyen kişilerin vize başvuru süreci dahilinde bilmesi gereken bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci hakkında edinilmesi kolaylık sağlayacak olan işlem bilgileri bulunmaktadır. Norveç bir Avrupa Birliği Schengen ülkesidir. Bu sebeple gerçekleştirilecek olan işlemlerin alımının sağlanmasında Schengen ülke kurallarının bilinmesi ve işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerin bu doğrultuda hazırlık sürecine dahil edilmesi bilinilmesi gerekli olan bilgiler arasında yer almaktadır.

Norveç Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Vize başvuru sürecinde hizmet veren ve işlemlerin hazırlık sürecinde destek sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve resmi işlem sürecine dahil edilmesi ile birlikte süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına önemli bir  hizmet sağlamaktadır. Gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi vize başvuru sürecine dahil olunmadan bir ay öncesinden hazırlık süreci içerisinde bulunması işlemler açısından büyük bir önem taşımakta olan bilgiler arasında yer almaktadır.

Schengen ülkerine giriş yapmak isteyen kişilerin yapması gereken önemli ayrıntı nedir ?

Seyahat Sağlık Sigortasıdır.

Yurt dışı vize başvurularında gerekli bilgilerin ve pasaport işlemlerinin sağlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı refakati ile alınan randevu dahilinde resmi işlem sürecinde hizmet vermekte olan aracı kurum olan VFS Global tarafından işlemlerin alınması ve incelenmeye tabii olarak işlem gerçekleştirilmesinin sağlanması ile vize başvuru onayının verilmesinin sağlanılması için gerekli işlemler gerçekleştirilmektedir. Yurt dışı vize başvurularında işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaportun VFS Global tarafından teslim alınması ile birlikte resmi işlemlerin aktarımının sağlanılmasıne ek olarak alınılması süreç açısından önem taşımakta olan parmak izi uygulamasına tabii olunulması ile birlikte 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunmadan seyahat gerçekleştirmesi ve işlem sürecinden muaf tutulması sağlanılmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve vize başvuru onayının sağlanılarak gerekli aktarımın Norveç Konsolosluğuna gönderilerek resmi işlem süreci tamamlanmaktadır.

Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin onay süreci dahilinde incelenerek vize başvuru onayının verilmesinde işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır. Gerekli incelenmelerin sağlanılması ve vize başvuru onayının verilmesinde gerekli bilgilerin alınmasında işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile iletişim sağlanılarak gerekli bilgi aktarımı sağlanılmaktadır. İşlemlerin gerçekleştirilmesinde dikkat edilmesi gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin tesliminin sağlanmasında hizmet veren VFS Global ve Norveç Konsolosluğu iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde işlem gerçekleştirerek hizmet verimi sağlamaktadır. Süreç içerisinde gerekli teslim işlemlerinin sağlanmasında bayramlar, resmi tatil günleri ve benzeri günlerde resmi kurumlar hizmet vermemektedir. Süreç içerisinde teslim alınan pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması işlem süreci açısından bilinilmesi gereken bir unsurdur.

Parmak İzi Uygulaması Zorunlu mudur ?

Parmak izi uygulamasına tabii olunulması ile birlikte 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunmadan seyahat gerçekleştirilebilir.

Norveç vizesi gerekli evraklar 2017 yıllı için güncel tutulmuştur. İş verenler, Çalışanlar, Ev hanımları, Öğrenciler, Emekliler, Ticari, Turistlik gerekli evrakları aşağıda listelenmiştir.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ ve RANDEVU İÇİN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Çalışanlar İçin Gerekli Belgeler
 1. .İş yerinden seyahat tarihlerini kapsayan İzin belgesi
 2. .Son üç aylık maaş dökümü

TİCARİ

 1. .İş yeri gelir belgeleri ve kuruluş belgeleri
 2. .İş yeri garanti yazısı

 

Ev Hanımları İçin Gerekli Belgeler

 1. .Sponsoru Kim ise Garanti Yazısı ve Gelir Belgeleri
 2. .Davetiye Gönderen Kişinin Kanıtı

 

Öğrenciler İçin Gerekli Belgeler
 1. .Sponsorun Gelir belgeleri
 2. .Sponsor kim ise Garanti Yazısı
 3. .Öğrenci izin belgesi (Gidiş Dönüş Tarihlerini kapsamalı)
 4. .Öğrenci Belgesi

 

Emekliler İçin Gerekli Belgeler
 1. .Emeklilik Belgesi
 2. .Son 3 Aylık Maaş Bordrosu
 3. .Üzerine var ise Arsa, Tapu, Ruhsat Fotokopileri
 4. .Bankada Parası var ise Hesap Dökümü
İşyeri Sahipleri İçin Gerekli Belgeler
 1. Vergi Levhası Fotokopisi
 2. İmza Sirküleri
 3. Banka Hesap Giriş Çıkışları
 4. Faaliyet Belgesi
 5. Fuar Davetiyesi
 6. Otel Rezervasyonu (Tarafımızca Sağlanabilir)
 7. Üç Aylık Bağkur Hizmet Dökümü
 • Buradaki bütün belgeler VFS Global’in sayfasından alınan gerçek ve resmi belgelerdir.
Kişisel Bilgiler
Kişisel Bilgiler 2. Kişi
Kişisel Bilgiler 3. Kişi
Kişisel Bilgiler 4. Kişi
NOT :Tüm Dünya ülkelerine vize alabilen yetkili öncü kuruluştur. Yukarıda ki Randevu Formu ile talep oluşturulabilir ve randevu alınabilir. İş saatleri içerisinde gün ve tarih için geri dönüş yapılacaktır.

Buradaki bütün belgeler VFS Global’in sayfasından alınan gerçek ve resmi belgelerdir.