0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Bir körfez ülkesi olan ve Avrupa’nın batısında bulunan Portekiz, ülke yapısı, kökeni, tarımsal ve sanayi faaliyetleri ile tüm dünya üzerinde bilinilmekte olan bir ülke konumundadır. Portekiz bir Avrupa Birliği Schengen ülkesi olması ile beraber yurt dışından ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişiler Schengen ülke kuralları dahilinde işlem gerçekleştirerek ülkeye giriş sağlayabilmektedir. Portekiz Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşları için işlem gerçekleştirmek isteyen kişiler vize başvuru sürecine tabii olmakta ve işlem gerçekleştirmek zorundadırlar. Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde tamamlanması adına hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli işlemler için kolaylık sağlanılmaktadır.

Vize başvuru süreci dahilinde Portekiz Vizesi almak isteyen kişilerin vize başvuru süreci dahilinde Portekiz Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine başvuruda bulunarak randevu talebi yapması gerekmektedir. Alınan randevu tarihinin Konsolosluğun veya Büyükelçiliğin iş günleri ve çalışma saatlerinde aksama ve benzeri bir durum olmaması adına dönemsel yoğunluğun, fuar ve etkinlik günlerinin, bayram tatilleri ve iş günleri dışında kalan günlere işlemlerin ve alınan randevu tarihinin denk getirilmemesi süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına büyük bir önem taşımaktadır.

Vize başvurularında Portekiz vizesi alma talebinde bulunan kişilerin işlem gerçekleştirmek için hazırlık sürecinde gerekli belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde tamamlanarak resmi işlem sürecine aktarımı sağlanılmalıdır. Bu süreç içerisinde Portekiz Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından randevu sırasında alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesine tabii olunulduğu sırada verilmesi gerekli bir işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunularak 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine gerek olunmadan işlem gerçekleştirilmektedir.

Vize başvurularında alınan evrakların ve pasaport işlemlerinin Konsolosluk tarafından incelenmeye tabii olduğu sırada verilen parmak izinin ardından gerekli işlemlerin tamamının incelenmesi ve vize başvuru onayının verilerek vize alımı sağlanılması için bir alım süreci bulunulmaktadır. Bu süreç işlem türüne göre değişkenlik göstererek bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstermektedir. Vize başvurularında işlemlerin tamamlanıp vize başvuru onayının verildiğine dair gerekli bilgi işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek telefon yolu ile bilgi akışı sağlanılmaktadır. Çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet veren Konsolosluk ve Büyükelçiliklerin alınmakta olan randevu tarihi için takvim üzerinden bu doğrultuda fuar günleri, dönemsel yoğunluklar ve tatil günlerine denk getirilmeden randevu alımı sağlanıldığı taktirde herhangi bir işlem gecikmesi ile karşılaşılmamaktadır.

 

Portekiz vizesi gerekli evraklar 2017 yıllı için güncel tutulmuştur. İş verenler, Çalışanlar, Ev hanımları, Öğrenciler, Emekliler, Ticari, Turistlik gerekli evrakları aşağıda liselenmiştir.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ ve RANDEVU İÇİN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Çalışanlar İçin Gerekli Evraklar

1.İş yerinden seyahat tarihlerini kapsayan İzin belgesi
2.Son üç aylık maaş dökümü
TİCARİ
1.İş yeri gelir belgeleri ve kuruluş belgeleri
2.İş yeri garanti yazısı

Ev Hanımları İçin Gerekli Evraklar
1.Sponsoru Kim ise Garanti Yazısı ve Gelir Belgeleri
2.Davetiye Gönderen Kişinin Kanıtı
Öğrenciler İçin Gerekli Evraklar
1.Sponsorun Gelir belgeleri
2.Sponsor kim ise Garanti Yazısı
3.Öğrenci izin belgesi (Gidiş Dönüş Tarihlerini kapsamalı)
4.Öğrenci Belgesi
Emekliler İçin Gerekli Evraklar
1.Emeklilik Belgesi
2.Son 3 Aylık Maaş Bordrosu
3.Üzerine var ise Arsa, Tapu, Ruhsat Fotokopileri
4.Bankada Parası var ise Hesap Dökümü
İş Yeri Sahipleri İçin Gerekli Evraklar
1.Vergi Levhası Fotokopisi
2.İmza Sirküleri
3.Banka Hesap Giriş Çıkışları
4.Faaliyet Belgesi
5.Fuar Davetiyesi
6.Otel Rezervasyonu (Tarafımızca Sağlanabilir)
7.Üç Aylık Bağkur Hizmet DökümüKişisel Bilgiler
Kişisel Bilgiler 2. Kişi
Kişisel Bilgiler 3. Kişi
Kişisel Bilgiler 4. Kişi
NOT :Tüm Dünya ülkelerine vize alabilen yetkili öncü kuruluştur. Yukarıda ki Randevu Formu ile talep oluşturulabilir ve randevu alınabilir. İş saatleri içerisinde gün ve tarih için geri dönüş yapılacaktır.