0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Slovenya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç dahilinde edinilmesi gerekli olan işlem bilgileri bulunmaktadır. Slovenya’ya gidecek olan kişilerin bilmesi gereken ilk bilgi Slovenya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Avrupa Birliği Schengen Ülke kuralları dahilinde işlemlerin gerekli uygunluğun sağlanılması ile gerçekleştiriliyor olması büyük bir önem taşımaktadır.

Slovenya için gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları resmi vize başvuru sürecine dahil olarak işlem gerçekleştirmek zorundadırlar. Vize başvurularında gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesinde iki işlem yolu bulunmaktadır. Tercihe göre gerçekleştirilecek olan bu yollardan ilki direkt olarak işlemlerin Slovenya Konsolosluğuna aktarılarak işlem gerçekleştiriminin sağlanılması ile olmaktadır. İkinci bir yol ise Slovenya için vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurumlar aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport teslimi sağlanılarak aracı bir şekilde işlem aktarımı sağlanılmaktadır. Yurt dışı vize başvuru sürecinde işlemlerin aktarımında Slovenya Konsolosluğu tarafından randevu sırasında alınılması gerekli olan bir işlem türü olan parmak izi uygulamasına tabii olunularak 5 yıl süre ile herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunulmadan bütün Schengen ülkelerine gidiş sağlanılmaktadır.

Yurt dışı vize başvurularında gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından vize başvuru onayının verilerek vize alımı sağlanması için gerekli işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek resm işlem süreci tamamlanmaktadır. Bu sürecin tamamlanmasında dikkat edilmesi gereken bir işlem olan ve Schengen ülke kuralları dahilinde Slovenya Konsolosluğu’nun dikkat göstermiş olduğu seyahat sağlık sigortasının yaptırılıyor olduğu bilgisi işlemlerin gerçekleştirilmesinde büyük öneme sahne olmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde Slovenya için teslim sürecine dahil edilmekte olan pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması süreç açısından işlemlerin aksamaması adına büyük bir önem taşımaktadır.

Slovenya Konsolosluğu tarafından teslim alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve vize başvuru onayının verilmesi için işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek vize başvuru süreci tamamlanmakta ve vize alımı sağlanılmaktadır. Vize alımının sağlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin tamamlandığına dair bilgi akışı telefon ile iletişim sağlanılarak aktarım gerçekleştirilmektedir.

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327
Kişisel Bilgiler
Kişisel Bilgiler 2. Kişi
Kişisel Bilgiler 3. Kişi
Kişisel Bilgiler 4. Kişi
NOT :Tüm Dünya ülkelerine vize alabilen yetkili öncü kuruluştur. Yukarıda ki Randevu Formu ile talep oluşturulabilir ve randevu alınabilir. İş saatleri içerisinde gün ve tarih için geri dönüş yapılacaktır.