0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

VFS Şirketi

  Dünya çapında diplomatik bir misyona sahip olan VFS Global 124 ülkede 2151 tane ofisi olan dünyanın en büyük Outsourcing ve teknoloji servisi hizmeti veren bir kuruluştur. 120 milyondan fazla uygulama yapmış olan firma 2001 yılında kurulmuş ve vize işlemleri konusunda aracı kurum olarak çalışmanın yanı sıra VIP servisi, kurye hizmetleri gibi yan uygulamalarla müşterilerinin vize ve pasaport işlemlerinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olan bir firmadır.

 

Parmak izi uygulaması zorunlu hale geldiği tarihten itibaren herkesin parmak izi vermesi için VFS Global firmasına parmak izi vermesi zorunludur.
Fransa, Kanada, İtalya, Yunanistan, Danimarka İsviçre, Hollanda gibi ülkelere kolayca vize almanıza aracılık eden VFS Global’in, Ankara’da, İstanbul’da Harbiye ve Altunizade ilçelerinde, İzmir’de, Edirne’de, Bursa’da, Bodrum’da, Antalya’da ve Gaziantep’te ofisleri bulunmaktadır. Schengen vizesiyle İsviçre, Avusturya, İsveç, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, Danimarka, Portekiz, Estonya, Polonya, Finlandiya, Norveç, Fransa, Hollanda, Malta, Yunanistan, Lüksemburg, Macaristan, Litvanya, İzlanda, Letonya, İzlanda, İtalya ülkelerine vize alabilmenizi sağlamaktadır. Vize başvurusu Schengen vizesi almak için başvuru yaptığınızda en fazla kalacağınız ülkeye başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer her ülkede eşit sürede kalacaksanız ilk olarak giriş yapacağınız ülkeye vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden randevu alarak VFS Global’dan vize başvurusu yapabilir ve kolayca vizenizi alabilirsiniz.

 

VFS Global nedir? Sorusunu vize işlemlerinizi kolaylaştıran bir aracı kurum olarak cevapladıktan sonra, vize işlemleri VFS Global’le nasıl yapılmaktadır? Başlığını incelediğimizde, randevu aldıktan sonra başvuru işlemi için randevunuza göre VFS Global ofisine gelmeniz gerekmektedir. Başvuru yapıp vize işlemleriniz tamamlanıncaya kadar bilet almamanız ve seyahat planı yapmamanız sıkıntı yaşamamak açısından önemlidir. Çünkü vize başvuruları VFS Global’le hızlı sonuçlansa da bazen ek süreler de istenebilmektedir. Her başvuru sahibi için ayrı belgeler hazırlanmalıdır. VFS Global vize başvurularında vize başvuru formunun doldurulması ve tüm evrakların hazırlanması başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır. Başvuru sahiplerinin gideceği ülkeden bir davetiye gelmişse bu davetiye başvuru sahibinin adına ve başvuru sahibine gönderilmelidir. Davetiyeleri başvuru merkezine yaptığınız başvurularınızda evrakları teslim ederken ibraz etmeniz gerekmektedir. Yaşa bakılmaksızın her başvuru sahibine ayrı davetiye gönderilmiş olması gerekmektedir. Çocukların bilgiler ebeveyn pasaportlarında yazsın ya da yazmasın, kendine ait pasaportu olsun olmasın her çocuk için de ayrı davetiye ve bir set başvuru belgesi hazırlamak gerekmektedir. Vize başvurusu için gerekli olan ödemelerde başvuru esnasında yapılır. Başvurular şahsen yapılmalıdır. Şahsen yapılamayan başvurularda vekâletname ibraz edilmesi zorunludur. Başvurular ya başvuru sahibinin kendisi tarafından ya da vekâletname verdiği tur operatörü veya çalıştığı şirketin temsilcileri tarafından yine vekâletname verilerek yapılabilir.

 

Vize başvurusu sonrası konsolosluklar karar verme sırasında kişileri sözlü mülakata çağırabilirler. BU mülakata gidebilmek için VFS Global aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Vize başvurunuz eğer reddedilirse, tekrar başvuru yapabilirsiniz. VFS Global aracılığıyla yapacağınız her başvuru kendi içerisinde değerlendirilecektir. VFS Global kurye hizmetinden yararlanarak konsolosluklara daha hızlı evrak teslimi ve değerlendirilmesi tamamlanmış evrakların size daha kolay bir şekilde dönüşünü de sağlayabilirsiniz. VFS Global nedir? Sorusuna verilebilecek en iyi cevap, vize almanızı kolaylaştıran, hızlı ve güvenli bir vize başvurusu yapmanızı sağlayan bir aracı kurumdur, yanıtı verilebilir.

 

   “Parmak izi veren kişiler vize işlemlerini beş (5) yıl boyunca gelmelerine gerek kalmadan başvurularını uzaktan gerçekleştirebilirler.”

 

Peki, VFS Global ile prosedürler nasıl gerçekleşir?

 

 Başvurunuz için gerekli tüm evrakları hazırlamalısınız. Almak istediğiniz vize için gerekli evraklar gitmek istediğiniz ülkeye göre değişiklik göstereceği için site üzerinden ziyaret edeceğiniz ülke kategorisi içerinden detaylıca öğrenmenizde fayda var. Bu noktadan hızlıca vize başvuru formu doldurabilir, ödemeniz gereken ücret hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
 Vize başvurusu merkezi randevu sistemi ile çalışmaktadır. Randevu işlemini online olarak ya da çağrı merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Vize almak ya da vize ile ilgili evrakları teslim etmek için online yöntemi kullanacaksanız, site üzerinden randevu alma bölümüne girebilirsiniz.
 Size verilen tarihte evraklarınız ile birlikte vize başvurunuzu tamamlamış olmanız gerekmektedir. Genel olarak planlanan seyahatten en az 1 hafta önce başvuru yapmanız sizin yararınıza olacaktır.
 Başvuru merkezinde yetkili size ödemeniz gereken toplam tutarı bildirecektir. Bu ödeme birimlerde bulunan vezneler üzerinden gerçekleştirilir ve her ödeme için makbuz verilir.

 

Genel olarak vize şekilleri 2 başlıkta toplanır.

 

Schengen vize, Ulusal D vize…

 

Schengen Vize: Kullanım amacı kısa süreli olan vizelerdir. 7 durumda kullanılır.

 

 Turist amaçlı: İş, turistik ya da başka kişisel amaçlı ziyaretlerin 90 günü aşmayacak şekilde olanıdır.
 Ticari profesyonel staj: Vizenin geçerlilik süresi dahilinde sayısız giriş yapma hakkınız vardır. İlk giriş tarihi itibariyle 6 ay içinde toplamda 90 gün kalma hakkı verir.
 Aile arkadaş: İlk giriş tarihinizden itibaren 6 ay süre içinde 3 ay yani toplamda 90 gün kalma hakkı verir. Kültürel ve sportif faaliyetler, eğitim araştırma ve tır şoförleri için de aynı kurallar geçerlidir.

    VFS Global’de gerçekleştireceğiniz vize işlemi ödemeleri sırasında sadece TL ve Euro geçerlidir. Vizenin herhangi bir reddedilme durumu söz konusu olur ise ücret iade edilmez. VFS Global konsolosluk değildir. Vizenin nihai kararını konsolosluklar vermektedir. Vize ücretinden muaf tutulacaklar belirli maddeler ile açıklanmıştır.

 

 6 yaşından küçüklerden vize ücreti alınmaz
 Eğitim öğretim amacı ile çıkış yapan; öğrenci ve öğretmenlerden ücret alınmaz.
 Üçüncü dünya devletlerinden bilimsel amaçlı çalışma yapmak amaçlı seyahat edenlerden ücret talep edilmez.
 Kar amacı olmaksızın organize edilen seminerler, konferanslar gibi olaylara katılanlar ve 25 yaş altı kar amaçsız organizasyon temsilcilerinden ücret alınmamaktadır.

Schengen için gerekli evraklar: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş başvuru formu. 10 yıl içinde alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olacak pasaport. Pasaportun kimlik bilgilerini içeren ve daha önceden alınmış bir vize varsa fotokopileri ve 2 biometrik fotoğraf. Minimum süresi 14 gün olan seyahat sigortası. Gidiş dönüş ulaşım rezervasyonlarınıza dair kanıtlayıcı belgeler. Otel ve seyahat planınızı gösteren belgeler ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren belgeler destekleyici olacaktır. Son 3 aylık banka hesap hareketleriniz, maaş bordroları vs. Daha detaylı bilgiler VFS Global çağrı merkezleri ya da site aracılığı ile edinilebilir.

 

Hedefinde tüm müşterilerine eşit ve profesyonel bir hizmet sunmak olan VFS Global ek servislerle de hizmetinizde. Seyahat sigortası, kargo ile pasaport iadesi, fotokopi, fotoğraf hizmetleri, dosyanızın takibi amacı ile sms paketi ve başvuru doldurma hizmeti VFS Global ile yaşayacağınız ayrıcalıklardan yalnızca bir kaçı. Siz vize tipinizi seçin, formu doldurun, evrakları teslim edin. Gerisini sizin adınıza VFS Globaltüm profesyonelliği ve ayrıcalıklı yaklaşımı ile halletsin. Siz de seyahatinizin keyfini çıkarın.

 

          ÖNEMLİ  NOT!

 

Şirketimiz VFS Gloabl firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir