0 850 532 3327

telefon numarasından randevu alabilirsiniz

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

Yunanistan; tarihi, kültürel ve coğrafik açıdan bir çok olay ve olgunun dünya üzerinde ses getiren bir ülke özelliği taşımakta olan bir Doğu Avrupa ülkesidir. Yunanistan’a gitmek isteyen kişiler tarafından işlem süresi ve vize başvuruları konularında bilinilmesi gerekli olan bir takım işlemler bulunmaktadır. Yunanistan Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru sürecine tabii olunarak başvuru yapımı sağlanılmalıdır.

Vize başvuru sürecinde 90 günü geçmeyen vize başvuruları için Yunanistan Konsolosluğu tarafından işlem sürecinin resmi olarak alımında hizmet vermekte olan VFS Global tarafından resmi işlem süreci için gerekli belgelerin ve pasaportun tesliminin randevu ile alımının sağlanıyor olması gerekmektedir.Yunanistan Vizesi başvurularında bilinilmesi işlem süreci açısından önem taşımakta olan ilk bilgi Yunanistan’ın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde vize başvurularının alımının sağlanıyor olduğudur. Yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde hazırlanma süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin teslimi için hazırlık sürecinin resmi işlem sürecine teslim edilmeden bir ay öncesinden hazırlık sürecine dahil edilerek eksiksiz bir şekilde temin ediliyor olması resmi başvuru süreci içerisinde yaşanabilecek olan sorunların önüne geçen önemli bir faktör etkisi göstermektedir.

Yurt dışı vize başvurularında  gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde aracı kurum olan VFS Global’e tesliminin gerçekleştirilmesinde hizmet veren vize danışmanlığı kurum aracılığı ile alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde aktarımının sağlanıyor olmasında vize başvuru süreci dahilinde yaşanabilecek olan herhangi bir sorunun daha önceden bilinir olması ve bu ve benzeri sorunlar ile karşılaşılmaması adına vize danışmanlığı önemli bir rol üstlenerek hizmet vermektedir. Vize başvuru süreci dahilinde hazırlık sürecinin ardından gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde resmi vize başvuru sürecine tabii olarak işlemlerin gerçekleştirilmesinin sağlanmasında vize danışmanlığı aracılığı ile alınan randevu ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımı VFS Global’e aktarılarak vize başvuru süreci tamamlanmaktadır.

Randevu sırasında VFS Global tarafına teslim edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde teslim alınması ve gerekli incelenme sürecine tabii olduğu sırada verilmesi işlem süreci açısından gerekli bir işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunmaktadır. Parmak izi uygulaması ile birlikte 5 yıl süreyle bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunmadan gidiş sağlanılmakta ve işlem kolaylığı sağlanılmaktadır. İşlemlerin incelenmesinin ardından aktarım süreci ile Yunanistan Konsolosluğuna aktarım sağlanılması ile resmi işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve vize başvuru onayının verilmesi ile süreç tamamlanmaktadır. Sürecin tamamlanmasında vize başvuru onayının bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir süreci kapsayarak tamamlanması ile vize alımı sağlanılmaktadır.

Vize alım sürecinde gerekli bilgi aktarımının sağlanmasında işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı yapmakta olan kurum aracılığı ile gerekli bilgi akışı telefon yolu ile iletişim sağlanılarak süreç tamamlanmaktadır. Yunanistan Vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan bir diğeri işlem süreci dahilinde teslim edilen pasaportun dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma,deforme bulunmaması süreç açısında işlem iptali ile karşılaşılmaması adına büyük bir önem taşımaktadır. Yunanistan Konsolosluğu ve VFS Global’in hizmet vermekte olduğu iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde randevu alımı sağlanılmalı ve işlemlerin aksamaması adına sürece dahil edilen günlerin yıl içerisinde yoğunluğun olduğu ay ve haftalara, özel günlere, resmi tatil günleri ve bayramlara denk getirilmemesi işlem süreci açısından kazanç sağlanılması adına büyük bir önem taşımaktadır.

Yunanistan vizesi gerekli evraklar 2017 yıllı için güncel tutulmuştur. İş verenler, Çalışanlar, Ev hanımları, Öğrenciler, Emekliler, Ticari, Turistlik gerekli evrakları aşağıda listelenmiştir.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ ve RANDEVU İÇİN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0 850 532 3327

 • Aşağıdaki 8 Madde her başvuru sahibi tarafından hazırlanması zorunlu evrak listesidir.

  1. Ana Belgeler:

  1. Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu.
  2. Resmi Seyahat Belgesi (pasaport), vize geçerlilik süresinden en az üç (3) ay daha uzun bir süre için geçerli; en az iki boş sayfası bulunmalı ve önceki 10 yıl içinde verilmiş olmalıdır.
  3. Önceki pasaportlar (mevcut olmaları halinde)
  4. Güncel olarak kullanılan pasaportun işlenmiş sayfalarının fotokopisi.
  5. Eski pasaportun (mevcut olduğu halde son 3 seneye ait Schengen vizelerin fotokopisi ),
  6. Nufüs Cüzdanı Fotokopisi
  7. İki adet yeni çekilmiş arka fonu beyaz renk biyometrik fotoğraf.
  8. 30.000 Euro tutarında, Schengen bölgesindeki tüm seyahat süresi boyunca geçerli olan, birden fazla girişli vize durumunda asgari olarak ilk giriş süresi için geçerli olan bir Seyahat Sağlık Sigortası.

  ı.

Turistik
  •  Ulaşım, Sponsor ve Konaklamaya İlişkin Belgeler
   Konaklama rezervasyonları (Otel rezervasyonu veya konaklamanın nerde gerçekleşeceğini gösteren evraklar )
   Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe.
   Ulaşımın gerçekleşeceği tüm rezervasyonlar ( Uçak ,Gemi ,Feribot ,Tren ,Otobüs ) veya diğer ulaşım belgeleri (Araç belgeleri )
   Seyahat eğer araç ile gerçekleşecek ise:
   Araba ile giden kişiler araca ait geçerli yeşil sigorta, beynelmilel ve araç ruhsatı getrimeleri gerekmektedir.
   Seyahat eğer tekne ile gerçekleşecek ise:
   Tekne eğer başvuru sahibine veya aile bireylerine ait ise :
   Tekne evraklarının tamamı (tekne bağlama kütüğü veya tonilato belgesi)
   Teknenin geçerli sigortası
   Tekne sahibinden davet yazısı
   Gemi ve otobüs turlarına katılacak kişiler mutlaka ödeme makbuzu sunmalıdırlar.
   Yatla gidiliyorsa yatın evrakları ve yatı kullanacak kişiye ait kaptanlık belgesi ve kaptanın geçerli Schengen vizesi
   Tekne sahibi eğer başvuru yapmıyor ise geçerli vizesi
   Kaptana veya tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri
   Tekne eğer farklı bir kişiye (arkadaş) veya bir şirkete ait ise:
   Tekne evraklarının tamamı (tekne bağlama kütüğü veya tonilato belgesi)
   Teknenin geçerli sigortası
   Tekne sahibinden davet yazısı veya eğer kiralanmış ise kira sözleşmesi
   Kaptana tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri
   3. Finansal Durumu Gösterir Belgeler
   Son üç aylık hesap akışını gösteren banka hesap özeti (bakiyesi en az 1.000 TL olmalıdır)
   Tapu ,Araç ruhsatı gibi varlık evrakları
   4. Mesleki Belgeler
   a) Başvuru sahibi bir şirkette çalışıyor ise:
   İşveren mektubu ve/veya izin onayı
   Son 3 aylık maaş bordrosu
   İşe giriş bildirgesi
   Son 3 aya ait hizmet dökümü (SGK)
   Güncel Ticaret Odası Kaydı
   Güncel Faaliyet Belgesi
   Sicil Gazetesi kopyası
   Güncel Vergi levhası
   İmza sirküleri
   b) Başvuru sahibi Şirket sahibi veya Serbest çalışan ise:
   Güncel olan Ticaret Odası Kaydı
   Güncel Faaliyet Belgesi
   Güncel vergi levhası
   Sicil gazetesi kopyası
   İmza sirküleri
   c) Başvuru sahibi çiftci ise :
   Ziraat Odası tarafından verilen çiftci belgesi
   d) Başvuru sahibi emekli ise:
   Emeklilik delili (banka hesap beyanı veya emeklilik cüzdanı)
   e) Başvuru sahibi öğrenci ise:
   Güncel Öğrenci Belgesi
   f) Başvuru sahibi Yabancı Uyruklu ise:
   Türkiye’de oturma izni ve varsa çalışma izni
   5. Ek Durumlar
   a) 18 Yaş altı başvuru sahipleri
   Başvuru Sahibi reşit değil veya 18 yaş altında ise ve tek başına veya bir ebeveyni veya yasal koruyucusu ile vize başvurusu yapıyor ise:
   Ebeveynlerinden noter onaylı beyan (Muvafakatname)
   Eğer tek bir ebeveyn ile vize başvurusu yapılıyor ise vize
   başvurusu yapmayan ebeveynden güncel muvafakatname
   Eğer her iki ebeveyn de vize başvurusu yapmıyor ise her iki ebeveyn den güncel alınmış muvafakatname.
   Ebeveynlerin geçerli bir vizesi olsa dahi mutlaka vize başvurularını birlikte yapmadıkları için güncel tarihli bir muvafakatname gerekmektedir.
   Reşit olmayan başvuru sahibinin başvuru formunun imza bölümüne her iki ebeveynden imza olması gereklidir.
   18 yaşından küçük başvuru sahipleri için tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği.
   b) Eş Yunan Vatandaşı ya da AB Vatandaşı ise:
   Eğer başvuru sahibinin eşi Yunanistan vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
   Eşinin pasaport veya kimlik aslı ve fotokopisi,
   Evlilik cüzdanı,
   Eşlerin evlilikleri Yunanistan’da bildirildi ise eğer,evliliklerini bildirmiş olduklarına dair Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve Yunan vatandaşı eşin kimlik ve pasaport aslı ve fotokopileri. Pasaport’un veya kimliğin aslı ibare edilmemezse, Yunanistan’daki Resmi Makamdan aslı gibidir kaşesi vurulması gerekmektedir fotokopisi üzerine.
   Birinci dereceden akrabaların aile bağlarını gösteren Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve yunan vatandaşı akrabalalarının kimlik ve pasaport fotokopileri
   Eğer başvuru sahibinin eşi AB ülkesi vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
   Eşinin pasaport veya kimlik fotokopisi,
   Evlilik cüzdanı,
   Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; Eğer nüfus kayıt örneği üzerinde yabancı uyruklu kişiyle evlidir ibaresi yoksa, başvuru sahibinin eşinin bağlı bulunduğu konsolosluk veya elçilikten evliliklerini gösteren resmi belge alması gerekmektedir.

 

Aile Ziyareti

  • 2. Ulaşım, Sponsor ve Konaklamaya İlişkin Belgeler
   Ulaşımın gerçekleşeceği tüm rezervasyonlar ( Uçak ,Gemi ,Feribot ,Tren ,Otobüs ) veya diğer ulaşım belgeleri (Araç belgeleri )
   Konaklama rezervasyonları (Otel rezervasyonu veya konaklamanın nerde gerçekleşeceğini gösteren evraklar )
   Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat
   Seyahat eğer tekne ile gerçekleşecek ise:
   Tekne eğer başvuru sahibine veya aile bireylerine ait ise :
   Tekne evraklarının tamamı (tekne bağlama kütüğü veya tonilato belgesi)
   Teknenin geçerli sigortası
   Tekne sahibinden davet yazısı
   Tekne sahibi eğer başvuru yapmıyor ise geçerli vizesi
   Kaptana veya tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri
   Tekne eğer farklı bir kişiye (arkadaş) veya bir şirkete ait ise:
   Tekne evraklarının tamamı (tekne bağlama kütüğü veya tonilato belgesi)
   Teknenin geçerli sigortası
   Tekne sahibinden davet yazısı veya eğer kiralanmış ise kira sözleşmesi
   Kaptana tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri ve geçerli Schengen Vizesi
   Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe.
   3. Finansal Durumu Gösterir Belgeler
   Son üç aylık hesap akışını gösteren banka hesap özeti (en az 1.000 tl bskiye bulunması gerekmektedir.)
   Tapu ,Araç ruhsatı gibi varlık evrakları
   4. Mesleki Belgeler
   a) Başvuru sahibi bir şirkette çalışıyor ise:
   İşveren mektubu ve/veya izin onayı
   Son 3 aylık maaş bordrosu
   İşe giriş bildirgesi
   Son 3 aya ait hizmet dökümü (SGK)
   Güncel Ticaret Odası Kaydı
   Güncel Faaliyet Belgesi
   Sicil Gazetesi kopyası
   Güncel Vergi levhası
   İmza sirküleri
   b) Özel bir şirket sahibi veya serbest çalışan ise:
   Güncel olan Ticaret Odası Kaydı
   Güncel vergi levhası
   Güncel Faaliyet Belgesi
   Sicil gazetesi kopyası
   İmza sirküleri
   c) Başvuru sahibi çiftci ise :
   Ziraat Odası tarafından verilen çiftci belgesi
    d) Başvuru sahibi emekli ise:
   Emeklilik delili (banka hesap beyanı veya emeklilik cüzdanı)
   e) Başvuru sahibi  öğrenci ise:
   Güncel Öğrenci Belgesi
   f) Başvuru sahibi Yabancı Uyruklu Vatadandaşlar için:
   Türkiye’de oturma izni ve varsa çalışma izni
   5. Ek Durumlar
   a) 18 Yaş altı başvuru sahipleri
   Başvuru Sahibi reşit değil veya 18 yaş altında ise ve tek başına veya bir ebeveyni veya yasal koruyucusu ile vize başvurusu yapıyor ise:
   Ebeveynlerinden noter onaylı beyan belgesinin orijinali (Muvafakatname)
   Eğer tek bir ebeveyn ile vize başvurusu yapılıyor ise vize başvurusu yapmayan ebeveynden güncel muvafakatname
   Eğer her iki ebeveyn de vize başvurusu yapmıyor ise her iki ebeveyn den güncel alınmış muvafakatname.
   Ebeveynlerin geçerli bir vizesi olsa dahi mutlaka vize başvurularını birlikte yapmadıkları için güncel tarihli bir muvafakatname gerekmektedir.
   Reşit olmayan başvuru sahibinin başvuru formunun imza bölümüne her iki ebeveynden imza olması gereklidir.
   18 yaşından küçük başvuru sahipleri için tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği.
   b) Eş Yunan Vatandaşı ya da AB Vatandaşı ise:
   Eğer başvuru sahibinin eşi Yunanistan vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
   Eşinin pasaport veya kimlik aslı ve fotokopisi,
   Evlilik cüzdanı,
   Eşlerin evlilikleri Yunanistan’da bildirildi ise eğer,evliliklerini bildirmiş olduklarına dair Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve Yunan vatandaşı eşin kimlik ve pasaport aslı ve fotokopileri. Pasaport’un veya kimliğin aslı ibare edilmemezse, Yunanistan’daki Resmi Makamdan aslı gibidir kaşesi vurulması gerekmektedir fotokopisi üzerine.
   Birinci dereceden akrabaların aile bağlarını gösteren Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve yunan vatandaşı akrabalalarının kimlik ve pasaport fotokopileri
   Eğer başvuru sahibinin eşi AB ülkesi vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
   Eşinin pasaport veya kimlik fotokopisi,
   Evlilik cüzdanı,
   Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; Eğer nüfus kayıt örneği üzerinde yabancı uyruklu kişiyle evlidir ibaresi yoksa, başvuru sahibinin eşinin bağlı bulunduğu konsolosluk veya elçilikten evliliklerini gösteren resmi belge alması gerekmektedir.

 

Ticari
 • EK Ana Belgeler
  Anket
  2. Ulaşım, Sponsor ve Konaklamaya İlişkin Belgeler
  Konaklama rezervasyonları (Otel rezervasyonu veya konaklamanın nerde gerçekleşeceğini gösteren evraklar )
  Ulaşımın gerçekleşeceği tüm rezervasyonlar ( Uçak ,Gemi ,Feribot ,Tren ,Otobüs ) veya diğer ulaşım belgeleri (Araç belgeleri )
  Seyahat eğer tekne ile gerçekleşecek ise:
  Tekne eğer başvuru sahibine veya aile bireylerine ait ise :
  Tekne evraklarının tamamı (tekne bağlama kütüğü veya tonilato belgesi)
  Teknenin geçerli sigortası
  Tekne sahibinden davet yazısı
  Tekne sahibi eğer başvuru yapmıyor ise geçerli vizesi Kaptana veya tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri
  Tekne eğer farklı bir kişiye (arkadaş) veya bir şirkete ait ise:
  Tekne evraklarının tamamı (tekne bağlama kütüğü veya tonilato belgesi)
  Teknenin geçerli sigortası
  Tekne sahibinden davet yazısı veya eğer kiralanmış ise kira sözleşmesi
  Kaptana tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri ve geçerli Schengen Vizesi
  Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe.
  a) İş Gezisine İlişkin
  Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat (Dikkat: Üye Devlet Büyükelçilik ve Konsolosluklarının web
  Fuara katılacak ise başvuru sahibi, Fuara giriş kartı veya katılıma ilişkin belgeler.
  Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe.
  3. Finansal Durumu Gösterir Belgeler
  Son üç aylık hesap akışını gösteren banka hesap özeti (en az 1000 tl bakiyesi olmalıdır.)
  Tapu ,Araç ruhsatı gibi varlık evrakları
  4. Mesleki Belgeler
  a) Başvuru sahibi bir şirkette çalışıyor ise:
  İşveren mektubu ve/veya izin onayı
  Son 3 aylık maaş bordrosu
  İşe giriş bildirgesi
  Son 3 aya ait hizmet dökümü (SGK)
  Güncel Ticaret Odası Kaydı
  Güncel Faaliyet Belgesi
  Sicil Gazetesi kopyası
  Güncel Vergi levhası
  İmza sirküleri
  b) Özel bir şirket sahibi veya serbest çalışan ise:
  Güncel olan Ticaret Odası Kaydı
  Güncel vergi levhası
  Güncel Faaliyet Belgesi
  Sicil gazetesi kopyası
  İmza sirküleri
  c) Başvuru sahibi çiftci ise :
  Ziraat Odası tarafından verilen çiftci belgesi
  d) Başvuru sahibi emekli ise:
  Emeklilik delili (banka hesap beyanı veya emeklilik cüzdanı)
  e) Başvuru sahibi öğrenci ise:
  Güncel Öğrenci Belgesi
  f) Başvuru sahibi Yabancı Uyruklu ise:
  Türkiye’de oturma izni ve varsa çalışma izni
  5. Ek Durumlar
  a) 18 Yaş altı başvuru sahipleri
  Başvuru Sahibi reşit değil veya 18 yaş altında ise ve tek başına veya bir ebeveyni veya yasal koruyucusu ile vize başvurusu yapıyor ise:
  Ebeveynlerinden noter onaylı beyan (Muvafakatname)
  Eğer tek bir ebeveyn ile vize başvurusu yapılıyor ise vize başvurusu yapmayan ebeveynden güncel muvafakatname
  Eğer her iki ebeveyn de vize başvurusu yapmıyor ise her iki ebeveyn den güncel alınmış muvafakatname.
  Ebeveynlerin geçerli bir vizesi olsa dahi mutlaka vize başvurularını birlikte yapmadıkları için güncel tarihli bir muvafakatname gerekmektedir.
  Reşit olmayan başvuru sahibinin başvuru formunun imza bölümüne her iki ebeveynden imza olması gereklidir.
  18 yaşından küçük başvuru sahipleri için tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği.
  b) Eş Yunan Vatandaşı ya da AB Vatandaşı ise:
  Eğer başvuru sahibinin eşi Yunanistan vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
  Eşinin pasaport veya kimlik aslı ve fotokopisi,
  Evlilik cüzdanı,
  Eşlerin evlilikleri Yunanistan’da bildirildi ise eğer,evliliklerini bildirmiş olduklarına dair Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve Yunan vatandaşı eşin kimlik ve pasaport aslı ve fotokopileri. Pasaport’un veya kimliğin aslı ibare edilmemezse, Yunanistan’daki Resmi Makamdan aslı gibidir kaşesi vurulması gerekmektedir fotokopisi üzerine.
  Birinci dereceden akrabaların aile bağlarını gösteren Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve yunan vatandaşı akrabalalarının kimlik ve pasaport fotokopileri
  Eğer başvuru sahibinin eşi AB ülkesi vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki
  evrakları sunmalıdır;
  Eşinin pasaport veya kimlik fotokopisi,
  Evlilik cüzdanı,
  Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; Eğer nüfus kayıt örneği üzerinde yabancı uyruklu kişiyle evlidir ibaresi yoksa, başvuru sahibinin eşinin bağlı bulunduğu konsolosluk veya elçilikten evliliklerini gösteren resmi belge alması gerekmektedir.

 

Şoför
  • 2. Ulaşım, Sponsor ve Konaklamaya İlişkin Belgeler
   Gidilecek Otobüs ya da TIR’a ait evraklar.(Ruhsat)
   Konaklama rezervasyonları (Otel rezervasyonu veya konaklamanın nerde gerçekleşeceğini gösteren evraklar )
   a) İş Gezisine İlişkin
   Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat (Dikkat: Üye Devlet Büyükelçilik ve Konsolosluklarının web
   3. Finansal Durumu Gösterir Belgeler
   Son üç aylık hesap akışını gösteren banka hesap özeti
   Tapu ,Araç ruhsatı gibi varlık evrakları
   4. Mesleki Belgeler
   a) Başvuru sahibi bir şirkette çalışıyor ise:
   Şirketin teminat yazısı ve üyesi olması halinde UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği ) tarafından verilen teminat yazısı.
   Ulaşımın gerçekleşeceği aracın tüm belgeleri
   Sürücünün ulusal ve uluslararası sürücü belgesi
   Şirket sürücülerinin listesi
   C2 belgesi ( İhracat İzni )
   Otobüs şöförleri için B1 veya B2 belgesi ve Yolcu Listesi
   Son 3 aylık maaş bordrosu
   İşe giriş bildirgesi
   Son 3 aya ait hizmet dökümü (SGK)
   Güncel Ticaret Odası Kaydı
   Güncel Faaliyet Belgesi
   Sicil Gazetesi kopyası
   Güncel Vergi levhası
   İmza sirküleri
   Sürücünün güncel sabıka kaydı ( eğer sabıkası varsa mahkeme kararı sunulması gerekir. )
   AB’deki bir şirketten davet mektubu veya iş ortaklığını gösteren belgeler.
   Tam vukuuatlı nüfus kayıt örneği
Kültürel Sportif Konferens
   • 2. Ulaşım, Sponsor ve Konaklamaya İlişkin Belgeler
    Ulaşımın gerçekleşeceği tüm rezervasyonlar ( Uçak ,Gemi ,Feribot ,Tren ,Otobüs ) veya diğer ulaşım belgeleri (Araç belgeleri )
    Konaklama rezervasyonları (Otel rezervasyonu veya konaklamanın nerde gerçekleşeceğini gösteren evraklar )
    a) Kültürel Etkinliğe İlişkin Belgeler
    Etkinliğin düzenleyen firma tarafından gönderilen bir davetiye veya kültür hizmet sağlayıcısı tarafından imzalanan sözleşme veya veya yaratıcı bir eser için gönderilen davetiye.
    b) Sportif Etkinliğe İlişkin Belgeler
    Gönderen spor kulübü veya spor federasyonu tarafından alınmış sporcu lisansı.
    Spor kulübü/spor federasyonu tarafından gönderilen davetiye veya spor etkinliğine katılımı onaylayan akreditasyon belgesi.
    Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe.
    3. Finansal Durumu Gösterir Belgeler
    Son üç aylık hesap akışını gösteren banka hesap özeti
    Tapu ,Araç ruhsatı gibi varlık evrakları
    4. Mesleki Belgeler
    a) Başvuru sahibi bir şirkette çalışıyor ise:
    İşveren mektubu ve/veya izin onayı
    Son 3 aylık maaş bordrosu
    İşe giriş bildirgesi
    Son 3 aya ait hizmet dökümü (SGK)
    Güncel Ticaret Odası Kaydı
    Sicil Gazetesi kopyası
    Güncel Vergi levhası
    İmza sirküleri
    b) Özel bir şirket sahibi veya serbest çalışan ise:
    Güncel olan Ticaret Odası Kaydı
    Güncel vergi levhası
    Sicil gazetesi kopyası
    İmza sirküleri
    Başvuru sahibi çiftci ise :
    Ziraat Odası tarafından verilen çiftci belgesi
    c) Başvuru sahibi emekli ise:
    Emeklilik delili (banka hesap beyanı veya emeklilik cüzdanı)
    d) Başvuru saihibi çiftçi ise:
    Ziraat Odası tarafından alınmış Çiftçilik Belgesi
    e) Başvuru sahibi bir öğrenci ise:
    Güncel Öğrenci Belgesi
    f) Başvuru sahibi Yabancı Uyruklu ise
    Türkiye’de oturma izni ve varsa çalışma izni
    5. Ek Durumlar
    a) 18 Yaş altı başvuru sahipleri
    Başvuru Sahibi reşit değil veya 18 yaş altında ise ve tek başına veya bir ebeveyni veya yasal koruyucusu ile vize başvurusu yapıyor ise:
    Ebeveynlerinden noter onaylı beyan (Muvafakatname)
    Eğer tek bir ebeveyn ile vize başvurusu yapılıyor ise vize başvurusu yapmayan ebeveynden güncel muvafakatname
    Eğer her iki ebeveyn de vize başvurusu yapmıyor ise her iki ebeveyn den güncel alınmış muvafakatname.
    Ebeveynlerin geçerli bir vizesi olsa dahi mutlaka vize başvurularını birlikte yapmadıkları için güncel tarihli bir muvafakatname gerekmektedir.
    Reşit olmayan başvuru sahibinin başvuru formunun imza bölümüne her iki ebeveynden imza olması gereklidir.
    18 yaşından küçük başvuru sahipleri için tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği.
    b) Eş Yunan Vatandaşı ya da AB Vatandaşı ise:
    Eğer başvuru sahibinin eşi Yunanistan vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
    Eşinin pasaport veya kimlik aslı ve fotokopisi,
    Evlilik cüzdanı,
    Eşlerin evlilikleri Yunanistan’da bildirildi ise eğer,evliliklerini bildirmiş olduklarına dair Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve Yunan vatandaşı eşin kimlik ve pasaport aslı ve fotokopileri. Pasaport’un veya kimliğin aslı ibare edilmemezse, Yunanistan’daki Resmi Makamdan aslı gibidir kaşesi vurulması gerekmektedir fotokopisi üzerine.
    Birinci dereceden akrabaların aile bağlarını gösteren Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve yunan vatandaşı akrabalalarının kimlik ve pasaport fotokopileri
    Eğer başvuru sahibinin eşi AB ülkesi vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
    Eşinin pasaport veya kimlik fotokopisi,
    Evlilik cüzdanı,
    Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; Eğer nüfus kayıt örneği üzerinde yabancı uyruklu kişiyle evlidir ibaresi yoksa, başvuru sahibinin eşinin bağlı bulunduğu konsolosluk veya elçilikten evliliklerini gösteren resmi belge alması gerekmektedir.

 

SCHENGEN Alanına Girecek yada Geçecek Tır Şoförleri
 • EK Ana Belgeler
  Anket
  2. Ulaşım, Sponsor ve Konaklamaya İlişkin Belgeler
  Ulaşımın gerçekleşeceği tüm rezervasyonlar ( Uçak ,Gemi ,Feribot ,Tren ,Otobüs ) veya diğer ulaşım belgeleri (Araç belgeleri )
  Konaklama rezervasyonları (Otel rezervasyonu veya konaklamanın nerde gerçekleşeceğini gösteren evraklar )
  a) Eğitim Amacına ilişkin Evraklar
  Ulusal mevzuata göre uygun davetiye ve/veya teminat (Not: Üye Devlet Büyükelçilikl ve Konsoloslukların internet sitelerinde daha ayrıntılı bilgi ve indirilebilecek nitelikteki formlara ilişkin linkler yer almaktadır)
  b) AB Programı, staj ya da Araştırma Programı
  Üniversite veya araştırma merkezinden davet mektubunun orijinali
  Türk Ulusal Ajansı (AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi) veya TÜBİTAK’tan vizeye başvuran kişinin Avrupa Birliği Programıyla desteklendiğini belirten bir yazı.
  Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe.
  3. Finansal Durumu Gösterir Belgeler
  Son üç aylık hesap akışını gösteren banka hesap özeti
  Tapu ,Araç ruhsatı gibi varlık evrakları
  4. Mesleki Belgeler
  a) Başvuru sahibi Öğrenci ise:
  Güncel öğrenci belgesi
  b) Başvuru Sahibi bir şirkette çalışyor ise:
  İşveren mektubu ve/veya izin onayı
  Son 3 aylık maaş bordrosu
  İşe giriş bildirgesi
  Son 3 aya ait hizmet dökümü (SGK)
  Güncel Ticaret Odası Kaydı
  Sicil Gazetesi kopyası
  Güncel Vergi levhası
  İmza sirküleri
  c) Şirket sahibi veya serbst çalışan ise:
  Güncel olan Ticaret Odası Kaydı
  Güncel vergi levhası
  Sicil gazetesi kopyası
  İmza sirküleri
  d) Başvuru sahibi Çiftci ise:
  Ziraat Odası tarafından verilen çiftci belgesi
  e) Başvuru sahibi Emekli ise:
  Emeklilik delili (banka hesap beyanı veya emeklilik cüzdanı)
  f) Başvuru sahibi Yabancı Uyruklu ise:
  Türkiye’de oturma izni ve varsa çalışma izni
  5. Ek Durumlar
  a) 18 Yaş altı başvuru sahipleri
  Başvuru Sahibi reşit değil veya 18 yaş altında ise ve tek başına veya bir ebeveyni veya yasal koruyucusu ile vize başvurusu yapıyor ise:
  Ebeveynlerinden noter onaylı beyan (Muvafakatname)
  Eğer tek bir ebeveyn ile vize başvurusu yapılıyor ise vize başvurusu yapmayan ebeveynden güncel muvafakatname
  Eğer her iki ebeveyn de vize başvurusu yapmıyor ise her iki ebeveyn den güncel alınmış muvafakatname.
  Ebeveynlerin geçerli bir vizesi olsa dahi mutlaka vize başvurularını birlikte yapmadıkları için güncel tarihli bir muvafakatname gerekmektedir.
  Reşit olmayan başvuru sahibinin başvuru formunun imza bölümüne her iki ebeveynden imza olması gereklidir.
  18 yaşından küçük başvuru sahipleri için tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği.
  b) Eş Yunan Vatandaşı ya da AB Vatandaşı ise:
  Eğer başvuru sahibinin eşi Yunanistan vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
  Eşinin pasaport veya kimlik aslı ve fotokopisi,
  Evlilik cüzdanı,
  Eşlerin evlilikleri Yunanistan’da bildirildi ise eğer,evliliklerini bildirmiş olduklarına dair Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve Yunan vatandaşı eşin kimlik ve pasaport aslı ve fotokopileri. Pasaport’un veya kimliğin aslı ibare edilmemezse, Yunanistan’daki Resmi Makamdan aslı gibidir kaşesi vurulması gerekmektedir fotokopisi üzerine.
  Birinci dereceden akrabaların aile bağlarını gösteren Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve yunan vatandaşı akrabalalarının kimlik ve pasaport fotokopileri
  Eğer başvuru sahibinin eşi AB ülkesi vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
  Eşinin pasaport veya kimlik fotokopisi,
  Evlilik cüzdanı,
  Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; Eğer nüfus kayıt örneği üzerinde yabancı uyruklu kişiyle evlidir ibaresi yoksa, başvuru sahibinin eşinin bağlı bulunduğu konsolosluk veya elçilikten evliliklerini gösteren resmi belge alması gerekmektedir.
Transit
1. EK Ana Belge
Anket
2. Ulaşım, Sponsor ve Konaklamaya İlişkin Belgeler
Konaklama rezervasyonları (Otel rezervasyonu veya konaklamanın nerde gerçekleşeceğini gösteren evraklar )
Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe.
Ulaşımın gerçekleşeceği tüm rezervasyonlar ( Uçak ,Gemi ,Feribot ,Tren ,Otobüs ) veya diğer ulaşım belgeleri (Araç belgeleri )
Başvuru sahibi eğer vize gereken bir ülkeye transit geçiş yapıyorsa, vizenin fotokopisi.
Seyahat eğer tekne ile gerçekleşecek ise:
Tekne eğer başvuru sahibine veya aile bireylerine ait ise :
Tekne evraklarının tamamı (tekne bağlama kütüğü veya tonilato belgesi)
Teknenin geçerli sigortası
Tekne sahibinden davet yazısı
Tekne sahibi eğer başvuru yapmıyor ise geçerli vizesi
Kaptana veya tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri
Tekne eğer farklı bir kişiye (arkadaş) veya bir şirkete ait ise:
Tekne evraklarının tamamı (tekne bağlama kütüğü veya tonilato belgesi)
Teknenin geçerli sigortası
Tekne sahibinden davet yazısı veya eğer kiralanmış ise kira sözleşmesi
Kaptana tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri
3. Finansal Durumu Gösterir Belgeler
Son üç aylık hesap akışını gösteren banka hesap özeti
Tapu ,Araç ruhsatı gibi varlık evrakları
4. Mesleki Belgeler
a) Başvuru sahibi bir şirkette çalışıyor ise:
İşveren mektubu ve/veya izin onayı
Son 3 aylık maaş bordrosu
İşe giriş bildirgesi
Son 3 aya ait hizmet dökümü (SGK)
Güncel Ticaret Odası Kaydı
Sicil Gazetesi kopyası
Güncel Vergi levhası
İmza sirküleri
b) Başvuru sahibi Şirket sahibi veya Serbest çalışan ise:
Güncel olan Ticaret Odası Kaydı
Güncel vergi levhası
Sicil gazetesi kopyası
İmza sirküleri
c) Başvuru sahibi çiftci ise :
Ziraat Odası tarafından verilen çiftci belgesi
d) Başvuru sahibi emekli ise:
Emeklilik delili (banka hesap beyanı veya emeklilik cüzdanı)
e) Başvuru sahibi öğrenci ise:
Güncel Öğrenci Belgesi
f) Başvuru sahibi Yabancı Uyruklu ise:
Türkiye’de oturma izni ve varsa çalışma izni
5. Ek Durumlar
a) 18 Yaş altı başvuru sahipleri
Başvuru Sahibi reşit değil veya 18 yaş altında ise ve tek başına veya bir ebeveyni veya yasal koruyucusu ile vize başvurusu yapıyor ise:
Ebeveynlerinden noter onaylı beyan (Muvafakatname)
Eğer tek bir ebeveyn ile vize başvurusu yapılıyor ise vize
başvurusu yapmayan ebeveynden güncel muvafakatname
Eğer her iki ebeveyn de vize başvurusu yapmıyor ise her iki ebeveyn den güncel alınmış muvafakatname.
Ebeveynlerin geçerli bir vizesi olsa dahi mutlaka vize başvurularını birlikte yapmadıkları için güncel tarihli bir muvafakatname gerekmektedir.
Reşit olmayan başvuru sahibinin başvuru formunun imza bölümüne her iki ebeveynden imza olması gereklidir.
18 yaşından küçük başvuru sahipleri için tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği.
b) Eş Yunan Vatandaşı ya da AB Vatandaşı ise:
Eğer başvuru sahibinin eşi Yunanistan vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
Eşinin pasaport veya kimlik aslı ve fotokopisi,
Evlilik cüzdanı,
Eşlerin evlilikleri Yunanistan’da bildirildi ise eğer,evliliklerini bildirmiş olduklarına dair Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve Yunan vatandaşı eşin kimlik ve pasaport aslı ve fotokopileri. Pasaport’un veya kimliğin aslı ibare edilmemezse, Yunanistan’daki Resmi Makamdan aslı gibidir kaşesi vurulması gerekmektedir fotokopisi üzerine.
Birinci dereceden akrabaların aile bağlarını gösteren Yunanistan’dan alınan nufus kayıt örneği ve yunan vatandaşı akrabalalarının kimlik ve pasaport fotokopileri
Eğer başvuru sahibinin eşi AB ülkesi vatandaşı ise, başvuru sahibi bunu kanıtlamak için aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
Eşinin pasaport veya kimlik fotokopisi,
Evlilik cüzdanı,
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; Eğer nüfus kayıt örneği üzerinde yabancı uyruklu kişiyle evlidir ibaresi yoksa, başvuru sahibinin eşinin bağlı bulunduğu konsolosluk veya elçilikten evliliklerini gösteren resmi belge alması gerekmektedir.

Eğer başvuru sahibinin masraflarını bir başkası karşılıyor ise (anne, baba, akraba, vb.), o kişiye ait finansal ve mesleki belgeler dosyaya eklenmelidir, ayrıca masrafları karşılayan kişiden dilekçe alınmalıdır.
Kişisel Bilgiler
Kişisel Bilgiler 2. Kişi
Kişisel Bilgiler 3. Kişi
Kişisel Bilgiler 4. Kişi
NOT :Tüm Dünya ülkelerine vize alabilen yetkili öncü kuruluştur. Yukarıda ki Randevu Formu ile talep oluşturulabilir ve randevu alınabilir. İş saatleri içerisinde gün ve tarih için geri dönüş yapılacaktır.

Buradaki bütün belgeler VFS Global’in sayfasından alınan gerçek ve resmi belgelerdir.